.

2012 yılında 12 Yaş - 14 Yaş - 16 Yaş - 18 Yaş ve Büyükler Kategorilerinde uygulamaya geçecek olan 'Eleme fikstür sınırlandırmaları' dolayısı ile katılım listeleri aşağıdaki gibi hazırlanacaktır.

- Sporcular katılabileceği turnuvalara öncelik belirterek başvurularını yapacaklar,

- Turnuvaya başvuru yapan oyuncuların puan eşitliği durumunda ( 0 Puanlı Oyuncular dahil ); puanı eşit olan oyuncuların öncelikle geçerli puanlarını en az turnuva adedi ile kazanmış olan, bunlarında eşitliği durumunda gün-ay-yıl olarak doğum tarihi küçük olan oyuncu üst sıraya yazılır. Bu iki durumunda eşitliği söz konusu olursa Turnuvaya daha önce başvuru yapan oyuncu üst sıraya yazılır.

- Son Katılım tarihi bittikten sonra i-kort sisteminin ilgili bölümünde Katılım Listesi Ana Tablo, Eleme ve Alternatif Liste şeklinde yayınlanacak,

- Son geri çekilim tarihinden sonra i-kort sisteminin ilgili bölümündeki Katılım Listesinde Ana Tablo, Eleme ve Alternatif Listeler güncel olarak belirlenecek,

- Turnuva başlangıcından önceki Perşembe günü saat: 16:00' dan sonra ( 'Geç Geri Çekilim Tarihi' ) i-kort sisteminin ilgili bölümünde Kesin Liste yayınlanacak.

- Geç Geri Çekilim yapan sporcuların yerine, bir alt tarafta bulunan sporcular çıkacak,

- Her Sporcunun yıl sonuna kadar 2 Geç Geri Çekilim hakı bulunmaktadır.

- Geç Geri Çekilm hakkı biten veya Geç Geri Çekilim tarihinden sonra Turnuvaya katılmayan oyuncular doktor raporlarını ( Doktor raporunun üzerinde protokol tarih ve no su olması ve tam teşekküllü hastaneden alınması şarttır ) Başhakeme iletmeleri gerekmektedir. Aksi halde TTF Tek Klasman puanlarının % 15' i kadar puan silme cezası uygulanır.

- Başvuru yapmayı unutan oyuncular, Turnuva eleme fikstüründe yer olması durumunda Turnuva mahalline gelip imza atmaları durumunda Turnuvaya katılabilirler.

- 2012 Yılında Kulüp kontenjanları;
32 Ana Tablo / 32 Eleme için: 2 Ana Tablo ve 2 Eleme,
32 Ana Tablo / 48 Eleme için: 2 Ana Tablo ve 3 Eleme,
32 Ana Tablo / 64 Eleme için: 2 Ana Tablo ve 4 Eleme olarak belirlenmiştir.

Kulüpler 'Geç Geri Çekilim' tarihine kadar kontenjanları TTF’ nin performans@ttf.org.tr adresine mail olarak bildirmek ve takip etmek zorundadır.

Saygılarımızla
Tenis Federasyonu
İ-Kort ile ilgili tüm sorularınızı ttf-ikort@ttf.org.tr adresine gönderebilirsiniz.